Kącik "złotych myśli":

„niewskazane jest zażywać codziennie, maksymalnie raz dziennie”.

Szkoła tańca nowoczesnego Unique Street Artist w Przemyślu prowadzona przez stowarzyszenie Młodość ze sztuką którego celem jest zaproszenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez taniec taki jak break dance i dancehall oraz inne formy kreatywnej sztuki.

Break dance uczy pokory i szacunku. Ci młodzi ludzie codziennie trenują, zmagają się ze swoją słabością, uczą się szacunku dla swojej pracy i osiągnięć innych, a co najważniejsze mają pasję, która łączy i pozwala spotykać się młodym ludziom z całej Polski. Zawody break dance to kolejne działanie projektu "Młodość ze sztuką", który postawił na kreatywność młodego człowieka, naturalne zdolności i potrzebę rozwoju. W pracy projektu widać tworzące się pozytywne relacje młodych ludzi i dorosłych. O problemach się mówi, a nie je omija, przemilcza, jeżeli coś tworzymy to wspólnie i te zawody są tego przykładem. W "Młodości ze sztuką" współpracują: grupa teatralna "Zawieszeni", grupy hip hopowe, grupa break dance- Unikal Family, drużyny sportowe z instytucjami, które otworzyły się na problemy: Przemyską Spółdzielnią Mieszkaniową, Strażą Miejską, Urzędem Miejskim. Jakie skutki przynosi ta współpraca widać, choćby po ostatnich zawodach. Codzienna praca w Klubie Osiedlowym Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy wsparciu Straży Miejskiej pozwala uwierzyć, że razem można tworzyć wiele pozytywnych rzeczy, a nie tylko narzekać, że jest źle. Zawody zostały zorganizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Narodową Agencję Programu "Młodość ze sztuką", Fundacji Rozwoju Edukacji. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy nas wsparli przy organizacji zawodów. Słowa wdzięczności kierujemy do Prezydenta Miasta Przemyśla- Pana Roberta Chomy, Pana Mariusza Zamirskiego- Dyrektora Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Pana Adama Króla- Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury, Pana Jerzego Tarkowskiego z Pogotowia Medycznego, Klubu Sing- Sing, Sklepu „Kartel”. Gorące podziękowania kierujemy również dla Prezesa Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej- Pana Zbigniewa Kurosza i Komendanta Straży Miejskiej w Przemyślu- Pana Jana Geneja, a także Pani Danuty Wiech- Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich UM w Przemyślu, którzy na co dzień wspierają pracę projektu "Młodości ze sztuką". Kończąc chcielibyśmy życzyć młodzieży z którą współpracujemy wytrwałości w dążeniu do obranego celu, osobom nas wspierającym dalszego zaufania do nas i naszych projektów, a sobie cierpliwości, wiary w człowieka i uporu w realizowaniu założonych celów.


Agnieszka Kruczyńska - Przemyska Spółdzielnia Mieszkaniowa
Katarzyna Chomicka- Teatr "Zawieszeni"
Piotr Gradowski - Straż Miejska

wstecz    powrót do strony głównej

Młodość ze sztuką ul.Wyb. Ojca Św. Jana Pawła II 70, 37- 700 Przemyśl tel. 16 6707673 e-mail: mlodosc.zesztuka@onet.eu
KRS: 0000315651 | REGON: 180376725 | NIP: 795-245-97-49 | BGŻ S.A. O/Przemyśl NR KONTA: 71 2030 0045 1110 0000 0159 9230