Kącik "złotych myśli":

„Ujęte w projekcie cele m.in. dzięki eksperymentalnym przedstawieniom teatralny, pt. „Krzyk”, „Kto następny”, „Pomiędzy” udało się przekazać informacje na temat skutków zachowań ryzykownych, dowodem na to były długie brawa i nie oczekiwane zaskoczenie ze strony publiczności”.

Szkoła tańca nowoczesnego Unique Street Artist w Przemyślu prowadzona przez stowarzyszenie Młodość ze sztuką którego celem jest zaproszenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez taniec taki jak break dance i dancehall oraz inne formy kreatywnej sztuki.
Archiwum 2008


Straż Miejska informuje, że dnia 20 listopada zamknięta została lista drużyn biorących udział w zawodach. 24.11.2008r odbyło się losowanie grup Turnieju o Puchar Komendanta Straży Miejskiej w Przemyślu w ramach projektu Młodości ze sztuką , który odbędzie się w dniach 10-11grudnia br.w Hali Sportowej przy ulicy Mickiewicza.
Terminarz zawodów


15 listopada na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbył się eksperyment pt. "POMIĘDZY", który jednocześnie był zakończeniem projektu "Młodzi w mieście" dofinansowanego przez Program "Młodzież w działaniu". Zapraszamy do obejrzenia fragmentów eksperymentu. POBIERZ


14 października 2008r. zostaliśmy zarejestrowani jako Stowarzyszenie Młodość ze Sztuką. A tym samym udowodniliśmy, że można dojść od subkultury do stowarzyszenia. Życzymy sobie wiary w ludzi, cierpliwości
i optymizmu, a innym zwłaszcza tym z którymi się zetkniemy w naszych działaniach otwartości, szacunku dla każdego człowieka i wiary w kreatywność młodych ludzi.


26 października 2008r.
Mamy nowych instruktorów tańca Wołka i Orzecha z Unikal Family.
Planujemy otwarcie Szkółki w styczniu 2009r.
Życzymy powodzenia w twórczej pracy.


29 października 2008r. "Młodość ze Sztuką" akcją "Wokół problemów..." w II LO rozpoczyna kolejny etap działań profilaktycznych związanych z zachowaniami ryzykownymi i czynami karalnymi wśród młodzieży naszego miasta. Akcją objęci zostaną uczniowie szkół średnich. Spotkania w Szkołach składać się będę z 2 części:
 • Prezentacji problemów.
 • Krótkich zajęć warsztatowych.


 • Tematyka spotkań związana jest z głównymi problemami młodzieży Przemyśla i okolic. Dotyczą między innymi braku pracy, używek, zachowań chuligańskich pseudo kibiców, wandalizmu, zaburzonej hierarchii wartości, braku możliwości rozwijania zainterowań.
  Kolejnym etapem będzie konkurs na plakat z hasłem dla działań przeciw zachowaniom chuligańskim pseudokibiców.


  W dniach 7-9 listopada 2008r. wyjeżdzamy na warsztaty w Bieszczady.
  Uczestnikom życzymy owocnej pracy.


  15 listopada 2008r. o godz. 18.00 Na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbędzie się eksperyment pt.
  „POMIĘDZY”
  Wystąpią:
  TEATR „ZAWIESZENI” PRZEMYSKIEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ i „Młodość ze sztuką”- UNIKAL FAMILY, CHŁOPAKI ZE STAREGO MIASTA- WALKACE, DIABEŁ, BOBEK I INNI. Eksperyment zostanie zrealizowany w ramach projektu „Młodzi w mieście” dofinansowanego z Programu „Młodzież w działaniu”.


  Zapraszamy na turniej halowej piłki nożnej o Puchar Komendanta Straży Miejskiej.
  Termin:
  10.12.2008 godzina 8-15 (środa)
  11.12.2008 godzina 12-15 (czwartek)
  Miejsce: Hala Sportowa w Przemyślu.
  Liczba drużyn ograniczona.
  O udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.
  Zgłoszenia do dnia 25.listopada (karty zgłoszeniowe)
  na adres: mlodosc.zesztuka@onet.eu
  lub w siedzibie Straży Miejskiej ul. Sportowa 8 w Przemyślu.
  Wiek zawodników od 17 do 25 lat
  Drużyny ze szkół oraz tzw. „dzikie”
  REGULAMIN


  W DNIACH 20 LIPCA- 31 LIPCA
  W GODZINACH 9.00- 15.00
  W KLUBIE OSIEDLOWYM PSM „KMIECIE”
  ZAPRASZAMY DZIECI W WIEKU 7 - 13 LAT NA PÓŁKOLONIĘ
  W PROGRAMIE M.IN.:
  - zajęcia taneczne,
  - gry i zabawy,
  - zajęcia plastyczne,
  - wycieczki,
  - zajęcia sportowe,
  - ognisko,
  - zajęcia profilaktyczne,
  - obiad…
  Koszt półkolonii: 30 zł.
  Zapisy do dnia 10 lipca w siedzibie stowarzyszenia,
  ul. Wyb. Ojca Św. Jana Pawła II 70,
  lub telefonicznie tel. 016 670 76 73


  5 lipca na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu uczestniczyliśmy w I Pikniku Organizacji Pozarządowych.
  W galerii można zobaczyć fotorelację z tej imprezy.


  W dniach 24-27 marca delegacja projektu "Młodość ze sztuką" uczestniczyła w Konferencji "Europa dla Obywateli" Miast Partnerskich Egeru. Brały w niej udział również delegacje z Czech, Słowacji. Niemiec, Włoch Węgier i Rumunii. Program był bogaty w dyskusje związane m.in. z możliwościami współpracy kulturalnej i turystycznej. Grupa break dance reprezentowała Przemyśl na Wieczorze Galowym w czasie przeglądu kulturalnego.                                  

  powrót do strony głównej


  22 lutego br. koordynatorzy projektu "Młodość ze sztuką" wyjechali do Drohobycza na Ukrainę. Było to już drugie spotkanie w celu nawiązania współpracy z organizacjami ukraińskimi.


                               

  powrót do strony głównej


  Od dwóch lat przejście podziemne u zbiegu ulic Bolerowskiego i Krasińskiego stało się galerią przemyskiego graffiti . Brudne i zaniedbane dotąd przejście zmieniło również wyobrażenie o graffiti. Prezentowane prace są sztuką , grą barw, kształtów i obrazów. Graffiti w przejściu podziemnym cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta.


  powrót do strony głównej


  Jeszcze dwa lata temu nikt nie przypuszczał, że uda się w Przemyślu je zorganizować… A jednak 16 lutego br. w Hali Sportowej Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Ogólnopolskie Zawody Break Dance. W zawodach wzięło udział 16 ekip z całej Polski:

  • Floor Fusion Squad - (Rokietnica)
  • Flava Is Back - (Radomsko, Włoszczowa, Gliwice)
  • SIDE BY SIDE - (Zamość)
  • MOST BROKEN CREW -(Warszawa)
  • Turu skład, Twisted Feet Crew -(Mielec, Biała Podlaska)
  • Vietcong Crew - (Tarnobrzeg)
  • Duża Doza Niepokoju - (Kraśnik)
  • Yeah Baks Crew - (Kańczuga)
  • WATAHA BREAKERS - (Tyczyn)
  • 2w1 rodzina - (Tarnobrzeg)
  • Luzna Lanserka Cool Boys - (Jelenia Góra, Chełm)
  • Beat Masters - (Tarnów)
  • ILL SKILLZ Crew - (Rybnik)
  • 103%, Funky Trip - (Przeworsk, ...)
  • The Happy Crew - (Dzierżoniów)
  • Kru Gang Plus - (Stalowa Wola, Jasło, Krosno)
  Hala Sportowa bardzo szybko wypełniała się nie tylko młodymi widzami, którzy chcieli oglądnąć tę niecodzienną i zresztą pierwszą tego typu imprezę w Przemyślu. Zawody wygrała ekipa Flava Is Back, drugie miejsce zajęła grupa 103%/Funky Trip, a trzecie LuĽna Lanserka Cool Boys. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe- mp3 i koszulki, a także statuetki i dyplomy, wszystkie grupy otrzymały upominki związane z naszym miastem.

  czytaj dalej...    powrót do strony głównej


  "Znaleźć klucz..." montaż słowno- muzyczny o miłości....odbył się 23 lutego na Zamku Kazimierzowskim. Zrealizowany został przy współpracy Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących "Podkarpacie" i Teatru "Zawieszeni".

               

  powrót do strony głównej


  30 stycznia 2008 planowana jest konferencja na temat zachowań chuligańskich i pseudokibiców . Konferencja ma zwrócić uwagę na istotę przemocy oraz problemów związanych z chuligaństwem i wandalizmem, a także naświetlić punkt widzenia tej problematyki ze strony młodzieży.
  Tekst na Konferencję pod hasłem: "Nie słyszę, nie widzę, nie mówię- czy tak powinno być?" dotyczącą zachowań chuligańskich pseudokibiców i wandalizmu.
  Praca z młodzieżą sprawia, że dotykamy wielu istotnych problemów. Często zdarza się też tak, że młodzi zadają pytania, które trafiają w próżnię, gdyż okazuje się, że nikt z nas nie zna na nie odpowiedzi, a nawet jeżeli zna to rozbijają się one o brak reakcji, konsekwencji, puste słowa. Tak niestety jest w przypadku wandalizmu i chuligaństwa, pytania w tych tematach wciąż pozostają bez odpowiedzi i rozwiązań. Bardzo często zatrzymują się na pustce i niezrozumieniu własnych oczekiwań. Bo jakiej odpowiedzi można udzielić, jeżeli dużo się mówi, a niewiele robi? Winą za sytuację obarcza się instytucje, nie widząc jednocześnie problemu blisko siebie? Jak wielu z nas nie dostrzega prawdy, że brak reakcji jest przyzwoleniem? Ilu dorosłych, a także młodych ludzi funkcjonuje w myśl zasady: nie widzę, nie mówię, nie słyszę? Problem zachowań chuligańskich i wandalizmu jest dość trudny, gdyż dotyka podstawowych potrzeb z każdej strony u młodego i dorosłego człowieka. Wzrost oddziaływań subkultur i grup młodzieżowych ma wiele wspólnego z zaburzoną hierarchią wartości, brakiem wsparcia w rodzinie, potrzebą akceptacji i przynależności, ale też zwykłą, ludzką głupotą, brakiem przewidywania konsekwencji, nadużywaniem alkoholu i tym samym utratą kontroli nad własnym zachowaniem. Przyjrzyjmy się funkcjonowaniu grup i tym samym problemom związanym z zachowaniami chuligańskimi. Termin grupa rówieśnicza, określa każdą z grup w której kilku członków posiada mniej więcej równą pozycję w ramach jej funkcjonowania. Kontakty z rówieśnikami mają oczywiście dwie strony: pozytywną i negatywną. Uwagi i ocena rówieśników są niejednokrotnie miarą samooceny i własnej wartości. Dojrzewanie jest szczególnym czasem dla młodego człowieka. To wtedy formują się m.in. postawy społeczne. Nacisk grupy rówieśniczej może być sprzymierzeńcem, ale też groĽnym wrogiem. Wiąże się to postawami grupowymi- uzyskaniem nagrody, akceptacji lub uniknięcia kary- wyśmiania, odrzucenia.

  czytaj dalej...    powrót do strony głównej


  Kalendarz "Młodości ze sztuką" w 2008 roku.  Styczeń

  • Konferencja na temat pseudokibiców i zachowań chuligańskich /Urząd Miejski/
  • Spotkania z programów profilaktycznych w trzech grupach /wtorki/
  • Spektakl - "Krzyk"/ Teatr "Zawieszeni" przy współpracy z zespołami muzycznymi, break dance/- Zamek Kazimierzowski
  • Treningi break dance
  • Treningi piłki nożnej dla połączonych drużyn osiedlowych /"Młodość ze sztuką", Kmiecie, Glazera/
  • Zajęcia świetlicowe dla młodzieży


  Luty

  • 16 lutego 2008- zawody break dance- Hala Sportowa
  • Spotkania z programów profilaktycznych w trzech grupach /wtorki
  • Treningi break dance
  • Treningi piłki nożnej dla połączonych drużyn osiedlowych /"Młodość ze sztuką", Kmiecie, Glazera/
  • Zajęcia świetlicowe dla młodzieży

  czytaj dalej...    powrót do strony głównej


  2.02. 2008 na Zamku Kazimierzowkim odbyło się przedstawienie pt. "Krzyk". Spektakl zaprezentowany został w ramach Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Przemyśla. Przedstawienie mówi o różnych kontekstach krzyku człowieka, stereotypach i problemach z nimi związanych.

           

  powrót do strony głównej

  Młodość ze sztuką ul.Wyb. Ojca Św. Jana Pawła II 70, 37- 700 Przemyśl tel. 16 6707673 e-mail: mlodosc.zesztuka@onet.eu
  KRS: 0000315651 | REGON: 180376725 | NIP: 795-245-97-49 | BGŻ S.A. O/Przemyśl NR KONTA: 71 2030 0045 1110 0000 0159 9230