Kącik "złotych myśli":

„W projekcie realizacja poszczególnych części zostały podzielone na jeszcze mniejsze części i przydzielone według możliwości, odpowiedzialności oraz zdolności co bardzo ułatwiło i odciążyło główne osoby odpowiedzialne za projekt”.

Szkoła tańca nowoczesnego Unique Street Artist w Przemyślu prowadzona przez stowarzyszenie Młodość ze sztuką którego celem jest zaproszenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez taniec taki jak break dance i dancehall oraz inne formy kreatywnej sztuki.

Teatr

ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 4 stycznia 2021r. 8:08:53

Grupa teatralna "Zawieszeni" działa w Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej od 1999r. Założona została w 1997 r. Grupa teatralna w swojej pracy daje możliwości rozwijania zainteresowań młodych ludzi, ale też wpływa profilaktycznie, uczy wypowiadania się, rozwija emocjonalnie.
W czasie roku szkolnego staramy się przygotowywać różne spektakle - od patriotycznych, z okazji miejskich uroczystości, po współczesne, ukazujące problemy młodych ludzi. To szerokie spojrzenie na kulturę pozwala ukazywać młodzieży potrzebę konfrontacji stanowisk i szukanie kompromisów. Sięgamy do literatury, ale też tworzymy własne scenariusze, dotykające problemów młodego człowieka. Teatr uczy radzenia sobie
z emocjami, dlatego młodzież może tu bezpiecznie "mówić" o problemach i je przepracowywać. W swojej pracy oprócz słowa wykorzystujemy ruch, taniec, gest, grę świateł - tradycyjne formy ale także różne eksperymenty, happeningi.
Przez dwa lata grupa organizowała na Rynku Przemyskim happeningi o tematyce świątecznej w Wigilię Bożego Narodzenia. Przez 10 lat swojej działalności przygotowała ponad 20 spektakli. W ubiegłym roku zdobyła I nagrodę na Teatraliach w Miejscu Piastowym za spektakl "Pomnik", a w maju 2006r. otrzymała Nagrodę Miasta Przemyśla jako Indywidualność 2005.
Grupa teatralna podjęła współpracę ze środowiskiem hiphopowym, co pozwoliło uaktywnić młodzież,
a także połączyć różne style współczesnej sztuki.
Od 2005 roku współtworzy projekt "Młodość ze sztuką", którego celem jest zmobilizowanie młodych ludzi do pozytywnego istnienia w mieście, dzięki wykorzystaniu sztuki. Wspólne działania są lekcją kompromisów ale dają też możliwość odkrywania wspólnych możliwości.
10 lutego 2007r., grupa teatralna obchodziła swoje X-lecie, którego główną częścią było przedstawienie "Baśnie i waśnie rodzinne", przygotowane przy współpracy ze środowiskiem hiphopowym.


Baśnie i waśnie rodzinne i X- lecie teatru to pierwsze przedstawienie zrealizowane wspólnie. Spektakl - żart,
z wykorzystaniem postaci z bajek, które toczą rodzinne spory z których pozornie nic nie wynika. Jednak okazuje się, że problemy życia codziennego przerastają wszystkich, którzy nie potrafią się odnaleźć w czasie przemian, problemów w kontaktach międzyludzkich …Spektakl ukazał „pokręcone” relacje międzyludzkie z których niestety niewiele wynika… jedynie to, że życie to nie teatr…

W spektaklu wzięły udział zespoły hiphopowe i break dance. Od tamtego czasu pracujemy razem wykorzystując wspólne możliwości.

„Krzyk”

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Kruczyńska, Katarzyna Chomicka,

Premiera odbyła się- 2 lutego 2008. Spektakl zrealizowany w ramach Stypendium Twórczego przyznanego przez Prezydenta Miasta Przemyśla.
Spektakl przygotowany został w formie eksperymentu, składa się z 3 części. Pierwsza ukazuje problemy związane ze stereotypowym podejściem do środowiska hiphopowego, oparta jest na faktach, które leżą
u podstaw projektu "Młodość ze sztuką", druga część to krótkie spojrzenie na problemy młodego człowieka przedstawione w formie wywiadu z przedstawicielami środowiska młodzieżowego. W trzeciej części aktorzy zastanawiali się czym jest gorycz, nadmierna krytyka, stereotypy, walka młodego człowieka o własną tożsamość, duszę,a w końcu krzyk. Rozważania toczą się wokół ciała człowieka i duszy…   W myśl poety „młodość już taka jest, sama ustala granice wytrzymałości, a ciało to znosi…” wplatamy pytanie fundamentalne… a dusza?...
W spektaklu nie stwierdzano niczego jednoznacznie, ale pojawiały się pytania i zostawiające widzowi przestrzeń do odpowiedzi…
W ten swoisty eksperyment wpleciony został taniec w którym emocje grają główną rolę, kolorystyka, obrazy
i gra świateł.
W spektaklu gościnnie wystąpili "Unikal Family" grupa break dance i zespół hiphopowy - Jajo&Świeca.

„Kto następny”

W eksperymencie oprócz teatru wzięła udział Unikal Family- grupa break dance, która wspólnie z innymi grupami środowiska hiphopowego realizowała projekt „Młodość ze sztuką”. W czasie eksperymentu zastanawiano  się nad problemami współczesnej młodzieży, przede wszystkim samotności, braku miłości, pseudowartości, krytykanctwa, alkoholizmu…
Refleksyjne zakończenie pozwoliło zastanowić się nad własnym życiem pod wspólnym niebem… To wspólne niebo było tym bardziej wymowne, że gościnnie w eksperymencie wziął udział Tim Boshe- koordynator współpracy transgranicznej i Teatr „Alter” z Drohobycza.

„Pomiędzy”

W 2008r. dzięki dofinansowaniu z programu „Młodzież w działaniu” Teatr zrealizował wraz z grupą Unikal Family warsztaty dla młodzieży i finalny eksperyment teatralny mówiący o tym co znajduje się pomiędzy.
W eksperymencie oprócz tekstu, muzyki, tańca i świateł wykorzystano obraz, zdjęcia dzięki którym można było dokładniej przyjrzeć się płaszczyznom i przestrzeni „Pomiędzy”.

„Baśnie i waśnie rodzinne- reaktywacja”- 18 kwietnia 2009r.

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Kruczyńska i Katarzyna Chomicka.

To kontynuacja satyry na codzienne problemy utrzymanej w bajkowej scenerii.

„Impresje z Wyspiańskiego” - 15 listopada 2009.

Spektakl na podstawie dramatów Stanisława Wyspiańskiego. Wykorzystany w nim ruch, światło i obraz dodatkowo wzmocnił słowo. W spektaklu gościnnie wystąpiły osoby niewidome.

Warto wspomnieć, że w próbie spektaklu uczestniczyli redaktorzy TV Rzeszów, a zdjęcia można było obejrzeć w Programie Kulturalnym Parnas.

W przygotowaniu spektakl „Traktat o głupocie” na podstawie „Pochwały głupoty Erazma z Rotterdamu.

Spektakl- refleksja nad ogromem głupoty w naszym codziennym życiu. Co zresztą niestety od wieków się nie zmieniło, o czym świadczą słowa Erazma z Rotterdamu:

Mówi Głupota:

No dobrze — powiadają mi — ale przecież nikt nie składa Głupocie ofiar ani nie buduje jej świątyni! Toteż ja właśnie — jakem już rzekła — trochę się takiej niewdzięczności dziwię. Ale, że to jestem taka dobroduszna, biorę to za dobrą monetę, a nawet oczekiwać tego nie mogę. Bo i co by mi tam przyszło z kadzidełek czy mąki ofiarnej albo koziołka ofiarnego czy wieprzka, skoro mi wszyscy ludzie na całym świecie cześć oddają taką, jaką nawet sami panowie teologowie zwykli uważać za najwyższą?(….) Ja uważam, że tyle mam posągów, ilu jest ludzi, którzy, choćby nawet nie chcieli, jako żywo mój obraz po świecie noszą...

Spektakl wykorzystuje teksty przemyskich raperów i taniec współczesny.

Premiera spektaklu 17 kwietnia o godz. 18.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu.

powrót do strony głównej

wózkach roboting blues zumba choreografia zawodowi program przyuczanie tańca locking walc hip-hop pierwszy rumba instruktorzy rock'n'roll doświadczenie edukacja par swing kmiecie caribbean tango chillout użytkowy twist specjalizacja nauka funk ćwiczenia charleston dzieci studiowanie dydaktyka flamenco szkoła towarzyski pozalekcyjne blaszak wychowanie foxtrot samba cha-cha reggateon quickstep przemyśl nowoczesnego zawodowcy bocwa zapraszamy wielolenia boogie-woogie kształtowanie pracownia 37-700 indywidualne pozaszkolne popping tango lekcje salsa kurs latyno electro prywatne regionalne ludowe akrobatyka kreatywna akrobatyka-przemyśl zajęcia-taneczne pasadoble balet dancehall uczenie kurs-tańca szkolenie zajęcia uzdolnień praktyka kizomba breakdance angielski jive twórczych młodzieży dodatkowe argentyńskie disco merengue bachata

Młodość ze sztuką ul.Wyb. Ojca Św. Jana Pawła II 70, 37- 700 Przemyśl tel. 16 6707673 e-mail: mlodosc.zesztuka@onet.eu
KRS: 0000315651 | REGON: 180376725 | NIP: 795-245-97-49 | BGŻ S.A. O/Przemyśl NR KONTA: 71 2030 0045 1110 0000 0159 9230