Kącik "złotych myśli":

„przez chwilę przeżyłam straszą chwilę”.

Szkoła tańca nowoczesnego Unique Street Artist w Przemyślu prowadzona przez stowarzyszenie Młodość ze sztuką którego celem jest zaproszenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez taniec taki jak break dance i dancehall oraz inne formy kreatywnej sztuki.

Projekt ”Los niechcianych uczuć...”

dodano: 13 stycznia 2012 7:20

Jeśli kiedyś duma nadmierna
z człowieczeństwa w tobie zagości,
pójdź do schroniska niechcianych uczuć,
przechowalni niepotrzebnych miłości.

W każdej klatce mieszka ciężka dola.
Między pręty smutek wciska nos.
I na pewno nie załatwia sprawy
wzruszenie ramion, no cóż, taki los.

Może, kiedy tam się wybierzesz,
smutne oczy zawładną twym sercem
i już będzie jedna miłość potrzebna,
jednej stanie się kres poniewierce.

Potem będziesz miał już samą radość:
psa z milionem merdających ogonów.
I z pewnością szybko się przekonasz,
że to lepsze od fałszywych ukłonów.

- Barbara Borzymowska

Z przyjemnością informujemy, że kolejna próba uzyskania wsparcia dla naszych pomysłów i działań przyniosła pozytywne rezultaty – nasz nowy projekt uzyskał aprobatę Narodowej Agencji Programu
„Młodzież w działaniu”.
Projekt ”Los niechcianych uczuć...” jest zachętą do działania dla młodych ludzi, którzy przez wspólną pracę na rzecz siebie i zwierząt będą uczyć się wolontariatu, a tym samym poznają swoje mocne strony. Celem projektu jest uaktywnienie młodych ludzi w sferze pomocy innym, uczestniczenie w akcjach charytatywnych. Tematyka projektu opiera się na pracy Schroniska dla bezdomnych zwierząt i potrzebie wypracowania mechanizmów zwiększających liczbę adopcji. Młodzież, która chcemy objąć działaniami ma problemy z odnalezieniem się w codzienności, stąd przez pracę z pokrzywdzonymi zwierzętami, naukę tresury psów chcielibyśmy ukazać możliwości uczenia się przez działanie.

Projekt zakłada wyszkolenie grupy wolontariuszy, która następnie będzie pracować w Schronisku i uczyć innych młodych wolontariatu na rzecz skrzywdzonych zwierząt. W ramach projektu planowane też są akcje edukacyjne, happeningi, pokazy tresury psów, która zwiększy możliwości adopcyjne.

Wszystkie te działania zostaną uwieńczone wydaniem folderów- które będą swoistym dziennikiem pracy młodych wolontariuszy.

Mamy nadzieje, że taka praca pozwoli stworzyć w przyszłości grupę młodych ludzi chętnych do wolontariatu na rzecz zwierząt czy skrzywdzonych przez los ludzi.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym projekcie prosimy o kontakt mailowy!

Młodość ze sztuką ul.Wyb. Ojca Św. Jana Pawła II 70, 37- 700 Przemyśl tel. 16 6707673 e-mail: mlodosc.zesztuka@onet.eu
KRS: 0000315651 | REGON: 180376725 | NIP: 795-245-97-49 | BGŻ S.A. O/Przemyśl NR KONTA: 71 2030 0045 1110 0000 0159 9230